Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tady něco málo o EminemoviEminem, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III se narodil 17.10.1972 (Váhy) v St.Joseph (blízko Kansas City). Dětství neměl příliš šťastné. Žil sám s mámou a mladším bratrem, tátu nikdy neviděl. Mámě se narodil v 17-ti letech, byla závislá na drogách a živila se jako prostitutka. Vyrůstal u svého strýčka Ronalda, ten zemřel na předávkování heroinem. Potom se celé dětství s matkou neustále stěhoval, měnil školy, a tak neměl žádné kamarády. Marshall byl vyvržencem, který nikdy nepoznal pocit být někým milován. Zranitelný chlapec bez přátel, kterému se spolužáci vysmívali. ,,Matka mě s sebou tahala jako pytel mouky. Byl jsem pro ní jenom obtížné břemeno, kterého se nikdy nezbaví. Byl jsem bastardem, kterého bylo možno týrat, protože neměl žádné přátele. Holkám jsem se nelíbil. Žádná mě nechtěla". V jeho 12-ti letech se přestěhovali do Detroitu, ale ani zde nenašel žádné přátele, dělalo mu problémy studovat, a ještě těžší bylo vyvarovat se problémů. V 17-ti letech objevil rap, ten se stal řešením jeho potíží, východiskem z drsného života plného špatně placených náročných prací, drog a citové vyprahlosti.,,Rapování pro mě bylo duševním a sociálním bojem o přežití. Mám v sobě divoký vztek a ten ze sebe zvracím ve svých rýmech."

25.12.1995 se jemu a jeho přítelkyni (později manželce) Kimberly narodila dcera Hillie Jade Scott.

V roce 1996 vydal své debutové, nepřiliš známé album Infinite, to nemělo úspěch. Eminem o něm tvrdí: ,,Infinite bylo vlastně na zkoušku, abych si ujasnil, jak chci hrát, o čem chci mít texty a jak bych se chtěl prezentovat. Cítil jsem, že Infinite je předehra, která to všechno odstartuje, bod od kterého se bude vše vyvíjet."
V roce 1997 vyhrál v souteži Rap Olympics v LA druhé místo ve freestylu, tam se mu podařilo dát svoje demo lidem z Interscope Records. Následoval rádiový debut ve světoznámé Wake Up Show, kde Eminem pronesl pár šílených a potrhlých frází, které všechny ohromily.,,Cítil jsem to jako tu pravou chvíli. Čas pro mě, čas, kdy se můžu projevit.Chtěl jsem z toho vytežit co nejvíc. Bral jsem to tak, že je to moje životní příležitost a podle toho, co tam řeknu se bude odvíjet má další kariéra." Všiml si ho Dr.Dre z legendárních N.W.A a byl Emem tak nadšen, že s ním začal spolupracovat. ,,Byla to čest slyšet z úst Dr.Dre že se mu líbí moje práce. Když sem vyrůstal byl sem jedním z největších fanoušků N.W.A., včetně nandavání slunečních brýlí a koukání do zrcadla, chtěl jsem být Dr.Dre, chtěl jsem být Ice Cube. Je to největší hip-hopový producent vůbec."
Rozhodl se udělat něco, co by se líbilo. Začal pracovat na svém vlastním projektu-Slim Shady. Vymyslel a stvořil Slima Shadyho, temnou část své osobnosti, stín každé špatnosti, osobu plnou zloby. V roce 1997 vzniklo The Slim Shady EP. 23.2.1999 vyšlo další album-Slim Shady LP. Tyto dvě alba odstartovali jeho kariéru.,,Neměl jsem co ztratit, ale něco jsem mohl získat. Když natočím desku pro sebe, pro moje uspokojení, potom budu mít vždycky úspěch. Minimálně u sebe. A jestli ne, tak to mí producenti jednoduše zabalí a zapomenou na celýho Slima Shadyho. Ale já jsem prostě natočil něco, co jsem chtěl já. Co jsem já chtěl slyšet. EP Slim Shady je pro každýho, kdo na mě kdy měl ňáký kecy." Slim Shady mělo úspěch a znamenalo osudový zlom v Eminemově kariéře.
A tak se ocitl v popředí zájmu médií, na hip-hopovém výsluní slávy. Ale má to i stinné stránky: ,,Strašně mi chybí, že už se nemůžu volně pohybovat. Doma je park, ve kterém jsem dříve hrál basketbal. Dneska se tam nemůžu ukázat bez toho, aby někdo neustále nechtěl autogram - a to ti samí lidé, se kterými jsem dříve byl v jednom týmu. To je hnusný. Takže potom si necháš postavit vlastní basketbalové hřiště za vysokými zdmi jenom proto, abys mohl dělat to na co máš chuť. Nemáš jinou šanci - takže drž hubu a vyrovnej se s tím."

Velice miluje svou dceru Hillie.,,Svoji práci dělám jenom pro ni. Momentálně vydělávám spoustu peněz a dávám je na její vzdělání. Měla by něco se svým životem udělat a nikdy neměla být závislá. Chci na ni jednou být hrdý, ale nebudu ji nijak nutit."

Nesnáší hodně lidí: v The Real Slim Shady prohlásil, že Christina Aguilera spala s Fredem Durstem (Limp Biskit). Pro časopis New Musical Expres uvedl, že ,,Christina je kráva, která kecá do věcí, o kterých nemá ani páru."
Nebo Will Smith: ,,Původně jsem si Willa vážil, ale teď se najednou zbláznil a rozbil svýma sračkama celý koncept rapu. Rozbil gangsta rap music a to je jeden z nejvlivnějších stylů, kterej dneska máme. Vážím si samozřejmě toho, že říká to co si myslí, ale každý člověk na tom není tak dobře jako Will Smith. A ne každý se takhle dívá na svůj život. Pro mě za mně, pokud někdo chce rapovat o ptáčcích, čmeláčcích a květinkách, tak ať si o nich klidně rapuje, ale ať blbejma moralitama neničí věci druhejch. Když jsem poprvé slyšel to jeho: "Nikdo by neměl klít. Když já nekleji, nikdo by neměl klít." ..bylo to, jako by kopal do mne, do Dr. Dre a všech ostatních, kteří ve svých písních používají sprostá slova a nadávky, aby vyjádřili sami sebe a mluvili na lidi jejich jazykem a ne mluvou z nedělní školy."

Eminem se proslavil také svými skandály, kterých má opravdu požehnaně a nevybíravými texty, ve kterých kritizuje všechno a všechny, kdo mu kdy v životě ublížil. Matkou a nepoznaným otcem počínaje, přes útlak ze strany spolužáků až po popové hvězdy typu Britney Spears a Christiny Aguilery.

A tady jeho fotky
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

EMINEM

(EMINC, 28. 8. 2008 19:33)

JA TE HROZNE MILUJU A SI PRO ME NEJLEPSI A NEJKRASNEJSI

50cent

(Natynka, 28. 12. 2007 19:18)

je to prostě 50cent!!!!!!